پايگاه ؟

سلام دخترم . <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

مي بيني كه مسجد زياد هم مهجور نيست .

تفاوت منظر يا چشم انداز هم نه تنها امريست طبيعي ، بلكه توقع هم نداشته باش كه منظره بهتر از اين به نظر آيد .

بيش از هزار و چهار صد سال از ( شكل ) حكومت پيامبر مي گذرد و هنوز مؤسسش به خاك نسپرده نشده روشن شد كه چه ( قدر ) اين جا افتاده .

پس حالا كه جاي خود دارد  ، آنهم در حالي كه اشكال مختلف حكومت در مدارس ابتدايي هم بعنوان دانستني به ( دانش ) آموز آموخته مي شود و حتي يكي از آنها هم شكل حكومت پيامبر نيست كه بفكر آنهم افتاد .

خب زياد هم جاي تعجب ندارد كه در زمان انقلاب هم كسي اين را پيش بكشد ، در حاليكه از اظهار نظر ها پيداست كه اگر مطرح مي شد زياد هم مهجور نمي ماند .

تو بدنيا نيامده بودي ، ولي مادرت يادش مي آيد كه آنروز ها بنيانگذار جمهوري ، كه گفت : جمهوري اسلامي ، نه يك كلمه كم و نه زياد ، اگر هم علاوه بر اسلامي يا فقط همان جمهوري را هم مي گفت ، باز تقريبا همه مردم ( آري ) مي گفتند .

من يادم مي آيد كه شهيد مطهري پيش از يازده فروردين 1358 در تلويزيون گفت كه رو حرف امام حرف نمي زند ، پس ديگران كه جاي خود دارند .

البته بودند مدعياني كه رو حرف امام حرف هم مي زدند و برايشان قابل هضم نبود اين حرف آن شهيد ، ولي مقصود حرف شنوي از امامست كه اگر بجاي جمهوري ( كلمه ) ي ديگري هم مي گفت گوش داده مي شد .

خصوصا اگر حرف از مسجد هم بوده باشد .

البته منظورم مردم مسلمان ايرانست ، نه مردم مثلا مراكز علمي و داشگاهي داخل و خارج ، يا حتي حوزه هاي علمي كه گفته مي شود محل درس يا مدارس علوم ديني است و ديني را هم در مقابل غير ديني مي گويند كه مثلا در دانشگاها درس داده مي شود .

خب شكل حكومت و مثلا جمهوري در حوزه ها كه تدريس نمي شد ، اصلا تو حوزه كه اين حرفها نبود ، حرف دانشگاه هم كه ( ديني ) نبود ، پس چه ؟ جمهوري ديني .

دين مردم هم كه اسلام بود ، نه مثلا مسيحي ، يهودي ووو كه گفته مي شود ،  شد جمهوري اسلامي .

مسجد هم سر جايش نه تنها محترم ، بلكه : ( سنگر ) و به اصطلاح : پايگاه .

حالا ( سنگر ) مثلا ادارات و از اين دست هم اگر گفته شده باشد بماند ، ولي براستي ( پايگاه ) يعني چه ؟

اميدوارم كه لااقل بسيجيان به اين پرسش فكر كنند ، لااقل در اين هفته . والسلام .   

 

 

 

/ 39 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
يه مسافر

سلام آقای يزدی، منظور از شاهين بلند پرواز همان تاج نگون بخت بود !!! شاهين بلندپرواز تشبيهی بود از بلندپروازی های آبی ها، که دلشان به صدرنشينی الان خوش است.

شریف

سلام گویندگان فرازین و مهربان. گونه ای می نویسید و می نویسند که گونه ای خاص است و از میا ن اکثری از نوشته ها آشنا و معلوم مینماید. گو اینکه هر جا دیده شود نویسنده اش در ذهن بخاطر می آید. اما بین دویتان تشخیص مشکل است. بخصوص از پدر بسیار سپاسگزارم. یادم می دهید، من هم می آموزم و جانتان را دعا میکنم. آفرینتان. مطلبی را آورده ام و نظر جو و نظر بگوی شماها هستم. می خواهم راهنمائی شوم و به دست کمکتان نیازم را بر طرف کنم. فرخنده باشید و بسیار عزیز.

احمدعلي يزدي

عليکم السلام برادر شريف عزيز . بنده که از مشتری های دائمی شما ، نوشته هايتان ، هستم ، منتها پاره ای از نوشته های شما راهم فقط می خوانم و لذت می برم و بیان این هم در تکرار شاید خوشایند نباشد . ممنون که لطف جنابعالی شامل بنده هم شده ، چشم خدمت می رسم ، فعلا خدا نگهدار .

احمدعلي يزدي

وعليکم السلام آقا مسعود . راستی راستی تاج يادتان می آيد ؟ من که شيش تايی شدنش را با چشم ديده ام تو امجديه . آنوقتها عباس آباد می نشستم و تو گارد شاهنشاهی ، اول سلطنت آباد بعد هم تبعيدی در لشگر گارد چهار راه قصر ، خدمت می کردم ، خب نزديک امجديه هم بودم و تمام بازيهای پرسپوليس راهم می رفتم و ميديدم ، از جمله همان را که عرض شد .

شریف

سلام. عزيز بزرگوار. قدم رنجه فرموديد. آنهمه محبت ورزيديد. بسيار سپاسگذارم، ولی کم گفتید!، از پیامهایتان معلوم بود که حرفهائی برای گفتن بیشتر داشتید و یاد دادن بیشتر، اما محروممان کردید. خب بزرگی است دیگر، کاری نمیشود کرد. در پناه خدا و التماس دعا.

سرزمين جاويد

درود بر شما ممنون از حظور سبزتان . منظورتان را بهتر شرح دهيد سپاس گذارم . كار شما هم در نوع خود جالب هست پيروز و موفق باشيد . جاويد ايران زمين بزرگمهر آزادي

احمدعلي يزدي

عليكم السلام جناب بزرگمهر آزادي . كدام را تو ضيح دهم ؟ آخه يكي طلب حلاليت بود ، يكي هم راديو آلمان ، آمريكا ، بي بي سي و فردا كه لينك داده بوديد ، آنهم با توجه به عنوان زيباي ( سرزمين جاويد ) مان ايران كه لينك راديو و تلويزيونش را داده ايد ، اگر از اين هم ( نگذر ) يم . خلاصه در خدمتم و ممنون از حضور شما هم . با تشكر مجدد خدا نگهدار .

شریف

سلام. روزتان بخیر. پیام آن ( دوست ) را برایتان می آورم. غرض یاد گیری است. « آقای احمد علی يزدی! ديگر زمان سخن گويی در لفافه به سر آمده واضح بفرماييد که مقصودشما از حرفی که قرار بوده زده شود ولی صرف نظر شده چيست؟؟؟ روايات دينی که من فقط اسم بردم منظور آن بخش از عهد عتيق بود که در باره ريشه زبان ها اشاره دارد ...؛در آغاز کلمه بود و کلمه خدا بود ؛... در تورات کلمه همان خدا عنوان شده و برای زبان ماهيت مجسم و شکل تجرد گونه ای عنوان شده که بايد در مبحث الهيات بحث شود نه در بحث زبانشناسی. پيروز باشيد » تا چه بفرمائید؟، در پناه حق باشید.

سید

سلام دوست عزیز آمدم دوباره برای مزاحمت ... سفر خوبی بود جای شما خالی ... ولی در حرم حضرت زینب کبری و همینطور چسبیده به ضریح دردانه ی ابی عبدالله یعنی رقیه ی سه ساله برایتان نماز زیارت و نماز حاجت خواندم و دعاگویتان بودم مفصل ... خدا قسمتتان کند که بی نظیر است این نوع سفرها هنوز در حال و هوای مباحثتان قرار نگرفتم تا مشارکت کنم... در ضمن آپکی هم کردیم شاد باشید

احمدعلي يزدي

عليکم السلام آقا سيد . اول ممنون که يادی از ما کرديد ، بعد هم زيارت قبول ، جايتان خالی بود اين چند روز و جای ماهم خالی آنجا .