توضيح


bullet-arrow-orange.gifنويسنده: شریف

جمعه، 11 آذر 1384، ساعت 14:6

سلام. روزتان بخیر. پیام آن ( دوست ) را برایتان می آورم. غرض یاد گیری است. « آقای احمد علی يزدی! ديگر زمان سخن گويی در لفافه به سر آمده واضح بفرماييد که مقصودشما از حرفی که قرار بوده زده شود ولی صرف نظر شده چيست؟؟؟ روايات دينی که من فقط اسم بردم منظور آن بخش از عهد عتيق بود که در باره ريشه زبان ها اشاره دارد ...؛در آغاز کلمه بود و کلمه خدا بود ؛... در تورات کلمه همان خدا عنوان شده و برای زبان ماهيت مجسم و شکل تجرد گونه ای عنوان شده که بايد در مبحث الهيات بحث شود نه در بحث زبانشناسی. پيروز باشيد » تا چه بفرمائید؟، در پناه حق باشید.

E-mail:  khorshidmaghreb@yahoo.com

URL:  khorshidmaghreb.persianblog.ir


عليكم السلام برادر شريف عزيز . <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

ممنون از پيام رساني شما و همينطور غرض از : ( يادگيري ) .

خب ، حالا بنده اول به كدام بپردازم ؟ گويا به ( دوست ) مان بهتر باشد .

مرحوم علامه جعفري گفته اند كه در نوشتن تاريخ علم يا دانش بقول خودمان ، بعضي ( صرف نظر ) از پيامبران و خصوصا خاتم انبياء نوشته اند .

حالا اين شامل اسطوره ها بقول ( دوست ) مان هم نشود ، افسانه هايشان كه با تاريخ سرو كار دارد .

هر چند اين دامن مثلا مقدمه ي پاورقي اصول فلسفه و روش رئاليسم مرحوم علامه را هم مي گيرد .

خب شما هم كه بقول برادر حسن رحيم پور ازغدي كه سر شبي سخن رانيش را تلويزيون پخش كرد ، بدون : ( پسوند ) تاريخ علم و ( بشرح ايضا ) اسطوره و افسانه را هم نمي نويسيد .

ماند اين وسط بنده كه بدون به اصطلاح كارت هم آنجا نيامده بود و حرفش هم اين بود كه خودمان و حرفمان يادمان نرود كافيست .

اين ( واضح ) براي ( دوست ) مان و اما يادگيري :

ببين برادر ، من كه يادم نمي آيد چيزي را بياد آورده باشم و رويش فكر نكرده حرفي زده باشم ، و يا در يادآوري از حافظه ( صرف نظر ) از بخشي از آنهم موفق به يادآوريش ، مگر در فراموشي كه : ربنا لا توءاخذنا ان نسينا ... .

البته بعضا خود را به فراموشي زده ام ، ولي نه در يادگيري بقول شما ، براي همين بود كه آنجا عرض شد كه گرفتن فرمايش شما و ( دوست ) مان هم نياز به : ( نياز ... نخستين ) ي دارد .

همان حرفي كه حرف شما يا ايشان است ، حتي در نقل قول ، : ( چراكه ) بي مقصود نيست .

در خاتمه اميدوارم كه بقدر كافي توضيح داده باشم ، بازهم در خدمتم .

فعلا خدانگهدار .

/ 61 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
س

سلام استاد .

jaki

سلام آقای یزدی او مدم تشکر کنم از اینکه به وبلاگ گروهی مهرورزی2 سر میزنید از لطفتون ممنون ضمنا از نظراتتون خیلی استفاده می کنیم امیدوارم باز هم ما رو به فیض برسونین.

احمدعلي يزدي

عليكم السلام : ( س ) . ممنون برادر يا خواهرم .

همسایه مولا علی ع

مطالب شما رو در وبلاگ مهرورزي دو خوندم . ابتدا بايد عرض كنم كه انقلاب انقلاب است قبل و بعد ندارد متاسفانه شما دقيقا همون نسلي هستين كه اين برادر اشاره كرده بهشون,نسلي كه نه تنها همون شب شعر رو هم براي امثال سزار نمي گيرن بلكه فقط بلدن تيري را در كمانه گذاشته و هدف بگيرند حالا به هر كجا خورد خورد .مهم تير است كه پرتاب شود!!!دولت براي سزار چكار بايد مي كرد؟؟؟ معجزه؟؟سزار غربتش به خاطر دولت نبود.به خاطر ملت بود ملتي كه نفهميدند خون شهيد براي چه ريخته شد.....براي كه و چه....بهتر از شعار ها را براي خيابانها نگه داريم و كمي فقط كمي عمل كنيم. شما و من هر دو مقصر غربت سزار هستيم .انگشت اشاره تان را از دولت و در كل ديگران برگردانيد..يا لااقل در حين اشاره كردنتان به ما متوجه باشيد كه سه انگشت ديگرتان به طرف خودتان خم شده !!!من نمي گويم كه من نوعي عيبي ندارم نه دارم ولي نه فقط من نوعي عيب دارم!>همه مسوول هستيم براي هر اتفاقي كه خداي نكرده بيافتد >صوفيان جمله حريفند و نظر باز ولي.... زين ميان حافظ دلسوخته بدنام افتاد!<به قول مسيح ص تيركي را كه در چشم خودت هست دربياور تا تيركي را كه در چشم من است بهتر ببيني!

سيد

سلام دوست عزیز .. ممنونم که مدام سر می زنید من هم اگه چند روزی نبودم .. که البته بودم ولی چه بودنی .. و حالا آمدم و باز چه آمدنی .. ********************* مسلمان ها !! ... ننگ است .. ننگ ... امروز يد هر جاي دنيا در مورد پرچم يك كشور يا مرزهاي جغرافيايي اش يا يكي از شخصيت هايش سخن ناروايي گفته شود ... آن كشور زمين و زمان را به هم مي ريزد و آسمان و زمين را به هم مي دوزد و ... اما قرآن ... ********************* سزار ما را هم گریاند و آخرین بار در سوریه دیدم کامنتش را و کنار حضرت رقیه بیادش بودم .. حق مطلب را ادا کرده بود .. شاد باشید

jaki

سلام از اينکه به ما سر ميزنيد-مهرورزی۲ رو ميگم-ممنون.ضمنا همسايه مولا علی از دوستان خوب و ارزشی ماست منتها فکر کنم منظور شما رو خوب متوجه نشده .اگر توی اين بحث ها به شما که مهمان ما بودين جسارتی شده من معذرت ميخوام ولی بدونيد اصل ما بر بحثه وهمينطور که گفتم همسايه مولا هم هيچ وقت قصد توهين نداشته ان شا ءا... که رفع کدورت شده باشه با ما باشيد يا حق

يه مسافر

از نطرتون در وبلاگ مهرورزی۲ هم خيلی خيلی ممنون. و ببخشيد بابت لحن بد اون دو نفر دوست عزيزمون. مطمئنا قصد توهين نداشتن و اتفاقی بوده.

غبار حرم رضوی

سلام استاد عزیز جناب آقای یزدی: دوست دارم کمی بیشتر با شما آشنا شوم و از دریای بی کران علم هر دو استفاده لازم را ببریم. یا علی مدد.

jaki

آقای يزدی سلام اومدم عرض ادبی داشته باشم